Terapia manualna

To metoda leczenia, ale przede wszystkim diagnozowania zaburzenia. Pozwala na określenie struktury, która jest bolesna, za pomocą testów i ruchów które pacjent wykonuje z pomocą terapeuty lub samodzielnie.
W trakcie stosowania terapeuta może leczyć:
bolesny staw – za pomocą ruchu zmienia chemizm zapalny tkanek okołostawowych, lub rozciąga przykurczone torebki stawowe, np. bolesny bark, zaburzenia po unieruchomieniu, zmiany po skręceniach, przykurcze, bark zamrożony, bolesne stawy kręgosłupa i wiele innych. Uszkodzenia więzadłowe leczone są techniką masażu poprzecznego.
Bolesny nerw – którego dolegliwość może wynikać z ucisku na jakimś poziomie np. w okolicy kręgosłupa, lub nadgarstka (cieśń nadgarstka), lub bolesności samej struktury nerwowej po zapaleniu czy np. rwie kulszowej. Dzięki tzw., Neuromobilizacjom powodujemy odciążenie i poprawę odżywienia tkanki nerwowej, polepszenie jej ruchomości względem innych struktur takich jak mięśnie czy powięzi. Zwiększając plastyczność nerwów- podatność na ruch- zmniejszamy dolegliwości bólowe,
Bolesny mięsień – z pomocą przychodzą techniki masażu funkcjonalnego i poprzecznego aplikowane w miejscu bólu lub uszkodzenia mięśnia, pozwalają na jego prawidłową regenerację, można je stosować w bardzo krótkim czasie od urazu.

Technika ta doskonale radzi sobie z bólami kręgosłupa, rwą kulszową, rwą barkową, bólami promieniującymi do kończyn, stanami po skręceniach, unieruchomieniach, cieśniami nadgarstka, kontuzjami sportowymi itd.
Często pacjenci zgłaszają się z popularnym „zawiało mnie, nie mogę skręcić głowy w prawo” lub „ postrzałem – nie mogę się wyprostować” . Te i podobne problemy doskonale rozwiązuje terapia manualna.